History

As Time Goes By

Our company was not always known as OCC. First, during its inception, OCC has been excluded from OG Group which was originally established in 1991. As technology evolved and got more complex, OCC as a Service Provider was born in order to provide fully, or partially-outsourced IT support and management. .

First, in 2003 there was established a company called OG. OG as a national wide private Czech company dealt with complex solutions of IT technologies delivering subsequent support to various customer segments. Moreover, OG operated a network of authorized sales and service centers providing supplies of quality IT products specialised in their perfect utilization in the first place.

In addition, since 2007, OCC has helped businesses of all sizes turn their IT into an unfair competitive advantage. We’ve been helping companies and organizations, both state and corporate, alike tackle their complex IT challenges through our unique approach to comprehensive technology management and consultancy services, as well as a commitment to excellence in customer service. We are one of the nation’s largest Managed Service Providers with a deep bench of over technical consultants and IT support staff ready to provide you with technology management and consultancy services to help your business continue to grow into prosperity.

1991

Zakladatelé začínají podnikat v IT se specializací na prodej osobních počítačů, příslušenství a poskytování doprovodných služeb.

2003

Vzniká nová značka OG, která sdruží dříve samostatně podnikající společnosti. OG se zaměřuje se na vývoj, implementaci, správu a outsourcing řešení založených na nejnovějších technologiích. Stáváme se obchodním a servisním partnerem společnosti IBM.

2004

Jsme vyhodnoceni jako IBM partner roku 2004.

2005

Společnost Lenovo kupuje divizi IBM PCD. Jsme u toho a stáváme se obchodním partnerem Lenovo a současně i autorizovaným servisním partnerem pro osobní počítače, notebooky a další produkty.

2007

V roce 2007 jsme založili společnost OCC s.r.o., která se primárně zabývá poskytováním služeb pro výrobce hardware a IT službami pro státní správu a korporace.

2010

OCC je oficiálně největším poskytovatelem servisních služeb pro zařízení Lenovo s podílem na českém trhu s více než 50%. Exklusivní smlouva obsahuje záruční i nezáruční servisní služby pro produkty Think, Idea, Lenovo SMB a výhradní dodávky náhradních dílů na trh v ČR a SK.

2014

OCC uzavírá outsourcingivou smlouvu s Ministerstvem zahraničí Spojených států Mexických o zajištění kompletního outsourcingu IT a Telco pro velvyslanectví Mexika napříč Evropou. Smlouva zahrnuje servery, PC, notebooky, software, datová a VoIP řešení a služby podpory vč. vysoké SLA.

2015

OCC se stává hlavním partnerem FC Viktoria Plzeň, pravidelného účastníka Ligy mistrů a vítěze české fotbalové ligy. OCC mimo jiné outsourcuje serverová řešení, PC, noteooky, automatizace, distribuci videosignálu vč. služeb technické podpory.

2017

OCC obchoduje na evropském trhu náhradní díly pro Lenovo prostřednictvím nového portálu www.laptop-spare-parts.com.

2018

OCC poskytuje servisní služby pro Lenovo ve Slovenské Republice. Zajištujeme stejný rozsah služeb a SLA jako v ČR.